Kolejkowy zawrót głowy 1
Kolejkowy zawrót głowy

Kolejkowo można odwiedzić w dwóch miejscach, w Gliwicach oraz we Wrocławiu. My byliśmy w gliwickim Kolejkowie.

Bilety

Wycieczkę rozpoczynamy oczywiście od kas. Bilety w cenie 23 zł-ulgowy, 29 zł-normalny, dzieci do 3rż wchodzą za darmo. Kolejkowo nie honoruje karty dużej rodziny. Razem z biletami można zabrać ze sobą rozkładaną ulotkę z zabawą w poszukiwania różnych figurek w całym świecie Kolejkowa.

Przepraszam, którędy na wystawę?

Po przejściu przez bramki wchodzimy do szatni, gdzie można zostawić zbędne rzeczy oraz wózek. Szatnia jest otwarta więc w każdym momencie można do niej wrócić. Wychodząc z szatni po lewej stronie mijamy niewielką bawialnię, a po prawej kawiarenkę. Aby dostać się na wystawę musimy wejść po schodach do góry, jednak dostępność windy umożliwia bezproblemowy wjazd wózkiem.

Na piętrze już rozpoczyna się niezwykły świat. Makiety podzielone są tematycznie, rozpoczynamy od Dzikiego Zachodu. Uderza nas niezwykła dokładność i  humor z jakim poszczególne sceny zostały utworzone. Oliwka, moja 4-letnia córka, jest wpatrzona z zachwytem. Makiety są ustawione wysoko, aby każdy mógł wygodnie się przyglądać, dla dzieci są przygotowane podesty, na których mogą dodać sobie parę centymetrów do wzrostu. W niektórych miejscach są przyciski interaktywne, z których moja Oliwka, jak i wiele innych dzieci, z wielką ochotą korzystała. Taki przycisk powodował np. uruchomienie pociągu, lub uaktywnienie pana, który próbował odpalić swój samochód. Aktywność taka zwykle trwała chwilę.

     

Dzieci zachwycone, a co z rodzicami?

Humor z jakim zostały makiety przygotowane powodują, że jest to świetna zabawa również dla dorosłych. Życie przedstawione jest w sposób dosłowny, można podglądnąć ludzi bawiących się na "dancingu", grupę ćwiczącą jogę w parku, procesję wokół kościoła. Jest makieta, nad którą są chmury burzowe i co jakiś czas pada deszcz! Można zajrzeć do mieszkań, sklepów, kawiarni. Przez 9 minut nad Kolejkowym światem świeci słońce, później przez 4 minuty możemy przyjrzeć się tętniącemu życiu nocnemu. Makiety odwzorowują miejsca Dolnego Śląska z bardzo dużą dokładnością, a wiele szyldów pisanych jest po śląsku.

Kolejkowo to przede wszystkim pociągi, których jest tam wiele i każdego typu. Makiety przygotowane są historycznie i takie też są przedstawione na nich pociągi. Od parowych po nowoczesne.

Ile to trwa?

Na Kolejkowo przeznaczyć sobie trzeba ok 3 godzin. Samo szukanie figurek zajęło nam dużo czasu i pochłonęło mnóstwo energii, ale dzięki temu obejrzeliśmy dokładnie całą wystawę, a dzieciaki mogły pobawić się w detektywów. Z maluchami takimi jak Oliwka trzeba chodzić i wspomagać szukanie. Jednak starsze dzieci poradzą sobie z tym zadaniem samodzielnie. Na wystawie jest obecna pomocna obsługa, która przy problemach ze znalezieniem jakieś figurki (u nas były to dwa żółwie i sowa) nakierowuje i podpowiada gdzie szukać. Od obsługi również dowiedzieliśmy się, że Kolejkowo wciąż się rozrasta, a zmiany wprowadzane są co 3 miesiące.

     

Kolejkowo czynne jest przez okrąglutki rok.

Serdecznie polecamy to miejsce, na pewno nikt tam nie zazna nudy :)

 

Komentarze do wpisu (1)

9 lutego 2022

Koniecznie musze zabrać tam moich Chłopaków ❤️

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl